KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14997082

nr 1499 7082

Calle Nyland

(f. 1907), Sverige

Oljemålning, Timmer. Signerad, daterad 1936. Olja på duk, 59x50 cm, yttermått inklusive ram: 71x62 cm

Calle Nyland, född 1907 i Kopparberg, Dalarna, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 31 oktober 2022
kl 20:47:25

26/10 12:44:27 1      300 kr
31/10 19:55:15 2      Vinnande bud

Calle Nyland

Läs mer om Calle Nyland